درون ریزی ابزارک های دمو با افزونه widget importer & exporter + فیلم آموزش

افزونه Widget Importer & Exporter

درون ریزی ابزارک های دمو قالب وردپرس با استفاده از افزونه widget importer & exporter یکی از پرکاربردترین کارهایی است که هر وبمستری چه مبتدی و چه حرفه ای می تواند در طول فعالیت خود از آن استفاده کند.اگر شما هم تازه به جمع وردپرس کاران پیوستید آموزش درون ریزی ابزارک ها را نمی دانید ما در این پست نحوه درون ریزی ابزارک های دمو با استفاده از افزونه مذکور را ارائه خواهیم کرد که میتوانید از آن بهره مند شوید. با ما همراه باشید….

شاید در طول فعالیت خود برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که قصد داشته باشید  سایتتان را از هاستی به هاست دیگر منتقل کنید و یا اینکه از وبسایت خود یک پیش‌نمایش ایجاد کنید و آن را در اختیار دیگر کاربران قرار دهید برای این کار شما نیاز به برون ریزی تمامی محتوای وب سایت و همچنین ابزارها دارید و در نهایت برون بری ها را باید در وبسایت دیگر درون ریزی کنید. یا اینکه قصد داشته باشید  نمونه ای از وب سایت خود را در یک هاست دیگر راه اندازی کنید خوب برای این کار نیاز به تمامی محتوای سایت مبدا را دارید تا آن را به سایت جدید منتقل کنید برای این کار کافیست از تمامی محتوای خود یک برون بری بگیرید و آن را روی سایت جدید درون ریزی کنید.

برون بری ها به وسیله دو افزونه وردپرس یعنی worspress importer و widget importer & exporter صورت می گیرد اگر مقالات آموزشی ما را دنبال کرده باشید ما آموزش نحوه برون بری و درون ریزی  دمو قالب وردپرس به کمک xml را ارائه کردیم که به کمک این آموزش شما قادر بودید تا تمامی محتوای سایت خود اعم از نوشته‌ها ، برگه ها ، دسته بندی ها ، محصولات و غیره را برون بری کنید , و در نهایت به وسیله افزونه worspress importer آن را درون ریزی کنید. از آنجایی که این افزونه فقط محتوای سایت را برون بری می کرد و ابزارک ها از قلم می افتاد ما تصمیم گرفتیم آموزشی در رابطه با درون ریزی ابزارک های دمو را در یک پست دیگر به صورت کامل آموزش دهیم تا بتوانید ابزارک ها را هم برون بری و درون ریزی کنید . این کار با استفاده از افزونه widget importer & exporter صورت می گیرد.

ابزارک ها چیست؟ هر وب سایتی که به وسیله مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده باشد مسلما دارای ابزارک است شما به کمک این ابزارک ها می‌توانید مواردی چون تماس با ما ، درباره ما ، اطلاعات تماس ، دسترسی سریع به محتوا و … ، ورود به پنل کاربری و بسیاری دیگر را در ستون کناری و همچنین فوتر وب سایت خود در معرض دید کاربران قرار دهید که برای ایجاد ابزارک باید از مسیر پیشخوان وردپرس » نمایش » ابزارک ها اقدام کرد. برای مثال اگر ستون کناری و فوتر وب سایت وینزا را مشاهده کنید ما تمامی این موارد را بابا کمک ابزارک ها به سایت اضافه کردیم.

افزونه  widget importer & exporter

اما آموزش برون بری و درون ریزی ابزارک های دمو با استفاده از افزونه  widget importer & exporter

همانطور که در بالا اشاره کردیم شما با استفاده از برون بری و درون ریزی ابزارک های وردپرس و وب سایت می توانید تمامی ابزارک های یک سایت را به سایت دیگر در کمترین زمان ممکن منتقل کنید، با این کار ابزارک های  وب سایت مبدا و مقصد شبیه هم و با یک چینش مساوی خواهند بود.

قبل از برون بری و درون ریزی ابزارک ها می بایست موارد زیر با رعایت کنید:

  • توجه داشته باشید که برون بری و درون ریزی ابزارک ها  زمانی به صورت کامل انجام می شود که هر دو سایت مبدا و مقصد از یک قالب وردپرس استفاده کرده باشند در غیر این صورت احتمال بروز خطا و درون ریزی نشدن ابزارک ها وجود خواهد داشت.
  • اگر شما در سایت مبدا از افزونه های خاصی استفاده کرده باشد که در ابزارک ها از این افزونه ها کمک گرفته شده باشد حتما قبل از درون ریزی ابزارک ها در سایت مقصد باید این افزونه ها را نصب و فعال کنید تا کار درون ریزی به صورت کامل صورت بگیرد.

قبل از اینکه به سراغ آموزش درون ریزی ابزارک ها برویم  قصد داریم آموزش نحوه برون بری ابزارک های وردپرس ارائه کنیم که بسیار ساده است.

برون بری ابزارک های وردپرس

برای این کار کافیست از افزونه Widget Importer & Exporter  که در انتهای همین پست برای دانلود قرار دادیماستفاده کنید این افزونه کاربردی وردپرس را دریافت و روی وردپرس خود نصب و آن را فعال سازی کنید.

درونریزی ابزارک ها
برون بری و دون ریزی ابزارک ها

 

از  مسیر داشبورد وردپرس »  ابزارها » روی گزینه Widget Importer & Exporter  کنید.وارد صفحه جدیدی همانند تصویر زیر خواهید شد.

 

درونریزی ابزارک های وردپرس
برون بری ابراک های وردپرس

اگر به تصویر بالا نگاه کنید شما دکمه ای به نام Import Widgets و Export Widgets را دارید. برای برون بری گرفتن از ابزارک ها وردپرس روی دکمه Export Widgets کلیک کنید خواهید دید که از ابزارهای وب سایت یک فایل با فرمت wie دریافت می کنید. به همین راحتی شما ابزارهای وردپرس خود را برون بری کردید که در ادامه به نحوه درون ریزی آن خواهیم پرداخت.

درون ریزی ابزارک های دمو

برای درون ریزی ابزارک های دمو پوسته وردپرس همانند کار برون بری می بایست افزونه مذکور را روی وردپرس یا وبسایت جدید نصب و فعال سازی کنید و از داشبورد وردپرس» ابزار ها  » روی گزینه Widget Importer & Exporter کلیک کنید تا وارد صفحه درون ریزی شوید.همانند تصویر زیر

 

درون ریزی ابارک های سایت
درون ریزی ابزارک ها وردپرس

 

در این صفحه می بایست فایل برون بری شده ابزارک ها با فرمت wie را از طریق دکمه choose file انتخاب کنید و در نهایت روی Imporrt Widgets کلیک کنید با این کار شما به همین راحتی ابزارک ها را درون ریزی خواهید کرد.

بعد از اینکه کار درون ریزی به پایان  می‌رسد شما با صفحه ای رو به رو خواهید شد که شامل اسامی ستون ها که در زیر هر ستون نام ابزارک درون ریزی شده و در رو به روی هر ابزارک اطلاعاتی را نمایش می دهد که این ابزارک قبلا موجود بوده یا اینکه جدید اضافه شده.

 

دورن ریزی ابزارک های وردپرس
برون ریزی ابزارک های دمو قالب وردپرس و وب سایت

 

توجه: چنانچه طبق آموزش بالا اقدام به درون ریزی ابزارک های وردپرس کردید اما فرمت wie را قبول نکرد افزونه زیر را دانلود ، نصب ، فعال سازی کنید و کار درون ریز را انجام دهید و در نهایت افزونه را حذف کنید.

افزونه Disable Real MIME Check

به پایان این مقاله آموزشی وردپرس یعنی درون ریزی ابزارک های دمو با افزونه widget importer & exporter رسیدیم از اینکه ما را تا پایان این آموزش همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم. موفق باشید.

در این رابطه بخوانید:

آموزش درون ریزی دمو قالب وردپرس با کمک XML

 

 

منبع: وینزا

5/5 امتیاز

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

یک پاسخ

  1. خیلی مطلب ارزشمندی نوشتید. ممنون
    از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *