افزونه لایک و دیس لایک مطالب وردپرس – لایک کامنت یا نظرات وردپرس

افزونه لایک و دیس لایک مطالب وردپرس

لایک و دیس لایک مطالب وردپرس و همچنین کامنت یا  نظرات وردپرس یکی از مهمترین قابلیت هایی است که هر وب سایتی یا هر وبمستری جهت دریافت بازخورد از مطالب سایت به آن نیاز دارد. اگر توجه کرده باشید امروزه ارسال دیدگاه و نظرات برای مطالب و پست های سایت از سوی کاربران با توجه به دلایلی امکان پذیر نیست یا اینکه کاربران میانه‌ خوبی با ارسال دیدگاه ندارند در چنین مواقعی وجود امکان لایک و دیس لایک مطالب وردپرس و همچنین کامنت و نظرات وردپرس برای هر وب سایتی می تواند بسیار مفید باشد و کاربران با استفاده از این قابلیت بتوانند میزان پسندیده شدن پست را بازگو کنند و شما یک بازخورد خوبی از مطلب ارسالیتون داشته باشید.

همانطور که میدانید امروزه با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی در بین کاربران یک مسئله همیشگی شده است یعنی هر روزه در این شبکه های اجتماعی مانند توییتر ، فیسبوک ، لینکدین ، پینترست و غیره در حال مشاهده پست دوستان خود هستند و تقریبا پسندیدن مطالب و یا نه پسندیدن آن ها سر و کار دارند پس با لایک آشنایی کاملی داشته و به خوبی درک می کنند که لایک چه مفهومی دارد و لایک کردن به چه معنی است این روش می‌تواند بازخورد مطالب شما را به صورت کامل بازگو کند.

بر همین اساس ما تصمیم گرفتیم تا آموزشی در رابطه با  لایک مطالب وردپرس و لایک کامنت یا نظرات وردپرس با استفاده از افزونه های کاربردی وردپرس ارائه کنیم. در این مطلب ما پنج افزونه که توانسته اند با توجه به قابلیت و امکانات منحصر به فردی که دارند و همچنین بیشترین نصب را در طول این مدت داشتند را آماده کنیم تا شما کاربران عزیز بتوانید امکان لایک پست های وردپرس را به سایت خود اضافه کنید. همچنین شما قادر هستید امکان لایک کامنت های وردپرس را به سایت خود اضافه کنید تا کاربران بتوانند نظرات یکدیگر را لایک کنند.

افزونه لایک و دیس لایک مطالب وردپرس که قصد داریم در این مطلب به آنها بپردازیم و همچنین این افزونه ها را برای دانلود شما عزیزان قرار دهیم عبارت است:

 • افزونه لایک مطالب وردپرس و کامنت های وردپرس با WP ULike
 • افزونه لایک مطالب وردپرس و دیدگاه ها با Like Button Rating
 • افزونه لایک وردپرس با Rating System
 • افزونه لایک مطالب وردپرس با I LikeThis
 • افزونه لایک نظرات وردپرس با Comments Like Dislike

هان طور که در بالا عرض کردیم ما در این مطلب به پنج افزونه خواهیم پرداخت که هر یک از این افزونه ها از قابلیت و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند و می‌توانند امکان پسندیدن و نپسندیدن مطالب و کامنت ها و نظرات وردپرس را برای شما فراهم کنند، با این قابلیت کاربران وب سایت شما قادر خواهند بود تا مطالب و دیدگاه های وب سایت شما را لایک و دیس لایک کنند.

افزونه لایک مطالب وردپرس و کامنت وردپرس با WP ULike

افزونه WP ULike
افزونه WP ULike

اولین افزونه که قصد معرفی آن را داریم تا بتوانید امکان لایک مطالب و نظرات وردپرس را به سایت خود اضافه کنید افزونه wp ulike  می باشد این پلاگین در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و توانسته رکورد نصب بیش از20000 را به خود اختصاص دهد این یعنی محبوبیت  یک افزونه لایک مطالب وردپرس

با توجه به اینکه این افزونه وردپرس یک محصول ایرانی است دارای پنل کاربری کاملا فارسی می باشد و شما کاربران عزیز در هر سطحی که هستید به راحتی قادر خواهید بود تا امکان پسندیدن و نپسندیدن مطالب وردپرس را به سایت خود اضافه کنید.

دانلود افزونه wp ulike

نحوه استفاده از افزونه  لایک مطالب وردپرس wp ulike

بعد از دانلود این پلاگین و نصب آن روی وردپرس و فعال سازی شما همانند تصویر زیر یک گزینه در پیشخوان وردپرس خود خواهید داشت به نام  ” وردپرس یولایک “  که با استفاده از این گزینه می توانید بخش های مختلف را به سلیقه خود سفارش سازی کنید و همچنین آمار لایک و دیس لایک مطالب وردپرس توسط کاربران را نیز مشاهده کنید.

اما بخش های مختلف این افزونه و نحوه کار با آنها

تب عمومی

 

افزونه لایک مطالب وردپرس

 

گزینه حالت دکمه: با استفاده از این گزینه شما قادر هستید  یکی از دو استایل لایک مطالب وردپرس را انتخاب کنید یعنی میتوانید حالت دکمه و یا نوشته را به سلیقه خود انتخاب نمایید تا کاربران بعد از کلیک کردن روی آنها بتوانند لایت خود را انجام دهند و یا دیس لایک کنند. توجه داشته باشید که به صورت پیش فرض تنها یک دکمه آن هم در قالب ” قلب “ است اما اگر قصد دارید تا یک تصویر دیگر به سلیقه خود استفاده کنید کافیست تصویر مورد نظر خود را در سایت 16*16 پیکسل بارگذاری کنید.

اما اگر استایل دکمه را در قالب نوشته انتخاب کنید به صورت پیش فرض این متن ” لایک “ و ” دیس لایک “ خواهد بود که باز قادر هستید این متون را به سلیقه خود وارد کنید برای مثال پسندیدن و لغو پسندیدن مطالب وردپرس یا نظرات وردپرس.

گزینه متن تولتیپ دسترسی: در این بخش شما می توانید یک متن آماده برای نمایش به کاربرانی که وارد وب سایت نشده‌اند ” ثبت نام و ورود “ البته اگر امکان لایک مطالب وردپرس یا نظرات وردپرس را در حالتی قرار داده باشید که کاربران باید ثبت نام کنند و  بعد از ثبت نام و ورود به وبسایت بتوانند این قاللبت رو داشته باشند. در چنین مواقعی کاربران با یک پیغام روبرو خواهند شد که شما می توانید در این بخش به سلیقه خود این پیغام را وارد کنید.

متن ورود کاربران: در این بخش از افزونه لایک پست های وردپرس نیز می توانید متن نمایش ورود کاربران را از بین دو حالت جعبه ای و دکمه لایک را انتخاب و همچنین در فیلد پایینی برای ورود کاربران می توانید متن مورد نظر خود را وارد  کنید.

گزینه Disable Plugin Files: چنانچه اگر قصد ندارید تا در برخی از صفحات امکان لایک و دیس لایک مطالب وردپرس نمایش داده شود با استفاده از این گزینه می توانید این قابلیت را فعال کنید.برای مثال اگر قصد ندارید تا امکان پسندیدن در نپسندیدن مطالب وردپرس در بخش آرشیو وبسایت وجود نداشته باشد کافیست تیک این گزینه را بزنید در غیر این صورت نیازی به تیک زدن نیست و…

گزینه فرمت اعداد: با استفاده از این گزینه شما می توانید فرمت نمایش تعداد لایک را سفارش سازی کنید برای مثال اگر تیک این گزینه را بزنید چنانچه تعداد لایک های بیش از ۱۰۰۰ بار باشد به جای نمایش هزار به شکل 1000+ خواهد بود.

اطلاعیه ها: همانطور که از اسم این بخش یا گزینه پیداست با لایک کردن و لغو لایک مطالب وردپرس یا لایک  نظرات وردپرس پیغامی در گوشه سایت نمایش داده خواهد شد که به صورت باکس رنگی است که می توانید متن این پیغام ها را به سلیقه خود سفارشی و وارد کنید.

تب نوشته ها

 

افزونه لایک کامنت های وردپرس

 

گزینه قالب‌ها: در این بخش و با استفاده از این گزینه شما می‌توانید دکمه لایک را به سلیقه خود انتخاب کنید که به چه شکل باشد.

گزینه نمایش خودکار: این گزینه به صورت پیش فرض روی فعال قرار گرفته یعنی دکمه لایک برای نوشته ها فعال است چنانچه اگر قصد ندارید لایک برای نوشته ها فعال باشد کافیست روی غیر فعال قرار دهید.

گزینه محل قرار گیری در نمایش خودکار: در این گزینه شما می توانید مشخص کنید که دکمه لایک در چه قسمتی از مطالب وردپرس قرار بگیرد که سه حالت بالا ، پایین و ” بالا پایین”  (هم در بالا و هم در پایین مطلب) می باشد، به سلیقه خود مشخص کنید.

گزینه فیلتر گذاری در نمایش خودکار: قادر هستید  در این بخش و از طریق این گزینه امکان پسندیدن و نپسندیدن مطالب وردپرس را در صفحات مختلف مخفی یا به نوعی غیر فعال کنید.

گزینه *گوگل ریچ اسنیپت: اگر قصد دارید تا مطالب وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل به صورت ستاره دار نمایش داده شود این گزینه را فعال کنید. این امکان یکی از قابلیت های ویژه افزون wp ulike به شمار می رود.

گزینه محدود سازی لایک کاربران: با این گزینه فقط کاربرانی که در وبسایت ثبت نام و وارد شدند میتوانند مطالب را لایک و دیس لایک کنند.

گزینه روش وقایع نگاری یا : با این گزینه شما می توانید ملاک ثبت امتیاز یا لایک کردن را بر اساس نام کاربری یا آی پی کاربر و همچنین کوکی انتخاب کنید که حالت آی پی کاربر بهترین گزینه است . با انتخاب آی پی کاربران برای هر مطلب قادر خواهند بود یکبار امتیاز و یا لایک ثبت کنند.

گزینه Display Likers Box یا نمایش باکس کاربران لایک کرده: با استفاده از این بخش و فعال کردن این گزینه تصویر پروفایل کاربران لایک کننده را در زیر دکمه لایک نمایش خواهد داد.

گزینه حذف تمام وقایع و حذف تمام داده ها: با استفاده از این گزینه و فعال کردن آن تمامی داده های افزونه و لایک های ثبت شده حذف خواهند شد.

تب دیدگاه ها

 

لایک مطالب و کامنت های وردپرس

 

تنضیمات و گزینه های این بخش هم همانند تب نوشه ها است یعنی شما می توانید تنظیمات سفارشی خود جهت لایک و دیس لایک کامنت های وردپرس یا همان دیدگاه ها را انجام دهید تنها تفاوت بین این دو بخش یعنی دیدگاه ها و نوشته ها این است که در بخش نوشته ها شما برای محتویات وبسایت امکان پسندیدن و نپسندیدن را تنظیم می کردیم اما اینجا و در تب دیدگاه ها برای نظرات یا همان کامنت ها خواهد بود و گزینه ها هیچ تفاوتی با هم ندارند.

تب سفارشی سازی

 

افزونه لایک و دیس لایک پست های وردپرس

 

در این بخش از افزونه شما می توانید با فعال سازی تب سفارشی سازی تنظیمات متعدد رنگ بندی و استایل های دلخواه برای دکمه لایک را انجام دهید همچنین چنانچه با کد نویسی آشنایی دارید می‌توانید بخش‌های مختلف این افزونه را با استفاده از کد css سفارشی سازی و در نهایت کد را در باکس مربوطه وارد کنید.

نتیجه کار به شکل زیر خواهد بود.

**************

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ما با استفاده از این افزونه امکان لایک مطالب و همچنین نظرات در وردپرس را اضافه کردیم با این کار شما می توانید بازخورد مطالب خود را به راحتی از طریق لایک توسط کاربران بسنجید.

گزارش کامل از آمار لایک کنندگان طالب وردپرس:

 

بهترین افزونه لایک وردپرس

 

اگر به تصویر بالا نگاه کنید با استفاده از گزینه آمار وردپرس این افزونه یعنی wp ulike می توانید تعداد لایک های دیدگاه ها و نوشته های وبسایت خود را مشاهده کنید. روز ، هفته ، ماه و به همراه دیگر جزئیات می باشد.

نتیجه کار

 

افزونه لایک نطرات و مطالب وردپرس

 

به پایان ارائه این افزونه وردپرس لایک نوشته ها و دیدگاه های وردپرس افزونه یولایک رسیدیم. در ادامه کنار شما هستیم با دیگر افزونه های کاربردی لایک مطالب وردپرس همچنین نظرات،  با ما همراه باشید .

افزونه لایک و دیسلایک مطالب وردپرس Like Button Rating

افزونه likebtn like button

 

دومین افزونه حرفه ای لایک و دیسلایک مطالب وردپرس و همچنین نظرات وردپرس پلاگین Like Button Rating-LikeBtn می باشد. کار با این افزونه بسیار ساده است و شما با هر سطح دانشی می توانید قابلیت پسندیدن و لغو پسندیدن مطالب و نظرات وردپرس را به سایت خود اضافه کنید تا کاربران بتوانند مطالب و دیدگاه های سایت شما را لایک و دیس لایک کنند.

 

افزونه پسندیدن و لغو پسندیدن وردپرس

 

دانلود افزونه Like Button Rating – LikeBtn

برخی از ویژگی های این افزونه لایک وردپرس

 • سازگاری کامل با  افزونه بادی پرس BuddyPress
 • سازگاری کامل با افزونه انجمن ساز بی بی پرس bbPress
 • امکان افزودن خودکار دکمه لایک و دیسلایک به نوشته‌ها و همچنین برگه‌های منتشر شده در سایت
 • امکان اضافه کردن قابلیت لایک به کامنت های وب سایت
 • سازگاری کامل با افزونه فروشگاه ساز ووکامرس و امکان اضافه کردن قابلیت پسندیدن و لغو پسندیدن به محصولات
 • سازگاری با آخرین نسخه ی وردپرس و همچنین افزونه های کاربردی وردپرس
 • سازگاری با  پروفایل کاربری Ultimate Member با اقابلیت لایک پروفایل کاربران
 • بیش از ۴۰ آیکون برای پسندیدن و لغو پسندیدن مطالب و کامنت های وردپرس
 • سازگاری کامل با پست های دلخواه وردپرس
 • امکان اضافه کردن آیکون های دلخواه برای دکمه های لایک و دیس لایک مطالب
 • امکان ستاره دار کردن مطالب وبسایت در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل
 • دارای امکان گزارش گیری از وضعیت لایک و  دی لایک آی پی کاربران همچنین کوکی
 • سازگاری کامل با زبان فارسی
 • قابلیت سفارشی سازی بخش های مختلف افزونه با استفاده ازcss و  html
 • پشتیبانی از ابزارک های وردپرس و همچنین شورت کرد
 • و بسیاری دیگر….

نتیجه کار

افزونه لایک مطالب وردپرس

افزونه لایک و دیسلایک مطالب وردپرس با Rating System

افزونه لایک وردپرس rating system
افزونه Rating System

سومین افزونه لایک و دیس لایک پست های وردپرس که قصد داریم در این بخش به آن بپردازیم  پلاگین Rating System می باشد. این افزونه یکی دیگر از بهترین های پسندیدن و لغو پسندیدن نوشته های وردپرس و همچنین دیدگاه‌ها  که در نوع خود بسیار بی نظیر و از امکانات خوبی برخوردار است و همچنین بسیار سبک می باشد.

 

افزونه Rating System لایک مطالب وردپرس

 

دانلود افزونه Rating System

برخی از ویژگیهای این افزونه لایک وردپرس

 • کاملا سبک و دارای کاربری راحت و آسان
 • کاملا سئو شده و بهینه
 • سازگاری با هر نسخه وردپرس همچنین افزونه های کاربردی وردپرس
 • عدم نمایش  تبلیغات و هرگونه لینک
 • سازگاری با تمام قالب وردپرس رایگان و پرمیوم
 • سازگاری کامل با افزونه بی بی پرس bbPress  و بادی پرسbuddyPress
 • سازگاری کامل با افزونه فروشگاه ساز ووکامرس و امکان ایجاد لایک محصولات و همچنین دیس لایک
 • امکان مشخص کردن لایک پست ها و نظرات وردپرس توسط کاربران و بر اساس آی پی و همچنین کوکی
 • امکان نمایش دکمه پسندیدن و لغو پسندیدن در نوشته‌ها، برگه ها و بخش های مختلف وب سایت
 • دارای ابزارک اختصاصی نمایش مطالب با بیشترین لایک
 • پشتیبانی ازشرت کد پشتیبانی از شورت کد [ rating-system-posts ] نمایش دکمه لایک و دیس لایک در بخشهای مختلف سایت
 • و بسیاری دیگر …

نتیجه کار

 

افزونه لایک دیدگاه های وردپرس

افزونه لایک مطالب وردپرس I LikeThis

لایک و دیس لایک مطالب وردپرس
افزونه I LikeThis

 

چهارمین افزونه ای  که قصد داریم در این بخش برای لایک مطالب وردپرس ارائه کنیم افزونه i like this می‌باشد.

با استفاده از این پلاگین شما می توانید امکان لایک مطالب وردپرس را در بخش‌های مختلف وب سایت خود مانند نوشته‌ها ، برگه ها و غیره در دسترس کاربران خود قرار دهید این افزونه از قابلیت و امکانات بسیار خوبی برخوردار است.

دانلود افزونه I LikeThis

برای  استفاده از این پلاگین کافیست از لینک زیر اقدام به دریافت و آن را روی وردپرس خود کنید. بعد از نصب شما در داشبورد وردپرس خود و بخش تنظیمات گزینه ای را خواهید دید به نام ” i like this “ با کلیک کردن روی این گزینه وارد بخش تنظیمات آن خواهید شد همانند تصویر زیر

دانلود افزونه I LikeThis

پیشنهاد می شود در بخش جی کوئری، آن را غیر فعال کنید.

خب  کار تمام است حال با استفاده از کد زیر می توانید امکان لایک مطالب وردپرس را در هر جایی که قصد نمایش آن را دارین قرار دهید.

توجه: به صورت پیشفرض آیکن لایک در پایین نوشته ها نمایش داده خواهد شد شما با استفاده از کد زیر میتوانید در مکان هایی متعدد که قصد نمایش لایک را دارید تا کاربران اقزدام به لایک کنند قرار دهید.

<?php if(function_exists(getILikeThis)) getILikeThis(‘get’); ?>

برای مثال می توانید از طریق فایل page.php قالب وردپرس خود در انتهای برگه قرار دهید. و …ا

افزونه لایک نظرات وردپرس با Comments Like Dislike

 

افزونه comments like dislike
افزونه Comments Like Dislike

 

در آخرین بخش از معرفی افزونه های کاربردی لایک مطالب و نظرات وردپرس قصد داریم تا به یکی دیگر از پلاگین های حرفه ای جهت لایک نظرات وردپرس بپردازیم همانطور که میدانید هر یک از افزونه های فوق که با آنها اشاره کردیم از قابلیت و امکانات خاص خود برخوردار بودند.برای مثال با استفاده از سه پلاگین ابتدایی قادر بودید تا از طریق تنظیمات افزونه امکان لایک را به نوشته ها ، کامنت های وردپرس اضافه کنید اما در افزونه چهارم یعنی i like this جهت اضافه کردن لایک می بایست از طریق کدی که معرفی کردیم و با قرار دادن این کد در بخش مربوطه می توانستید قابلیت لایک را به مطالب وب سایت خود اضافه کنید اما در پنجمین افزونه لایک نظرات وردپرس که در حال حاضر در حال معرفی آن هستیم و یک پلاگین جهت اضافه کردن دکمه لایک به نظرات وردپرس می باشد، می توانید قابلیت لایک را به کامنت ها یا همان دیدگاه ای وبسایت خود از بخش تنظیمات و فقط با چند کلیک ساده اضافه کنید.

دانلود افزونه Comments Like Dislike

 

اضافه کردن لایک و دیس لایک در کامنت ها یا دیدگاه های وردپرس

جهت اضافه کردن لایک و دیس لایک کامنت ها در وردپرس ابتدا باید این پلاگین را دانلود آن را روی وردپرس خود نصب کنید و فعال سازی کنید بعد از فعال سازی شما در بخش پیشخوان وردپرس می توانید از طریق گزینه دیدگاه‌ها وزیر  منوی آن روی Comments Like Dislike کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات و پیکربندی افزونه شوید. همانند تصویر زیر

 

* اولین کاری که می بایست انجام دهید تیک روبروی status را بزنید تا افزونه روی وبسایت فعال شود. همچنین شما می توانید دکمه پسندیدن و لغو پسندین دیدگاه ها را انتخاب و به سلیقه خود آن را قبل یا بعد از کامنت ها قرار دهید.

* همچنین شما می توانید گزینه لایک و دیس لایک را در کنار هم و در بخش کامنت ها قرار دهید.و در نهایت روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید و نتیجه را ببیند.

 

افزونه لایک و دیس لایک کامنت های وردپرس

 

به همین راحتی و با استفاده از افزونه لایک کامنت ها ی وردپرس را به سایت خود اضافه و لذت ببرید.

 

این مقاله آموزشی وردپرس یعنی افزونه لایک و دیسلایک مطالب وردپرس و همچنین نظرات وردپرس رسیدیم از اینکه ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم، موفق باشید.

در این رابطه بخوانید:

لایک و دیس لایک مطالب وردپرس بدون افزونه

 

منبع: وینزا

5/5 امتیاز

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *