HTML چیست؟ مقدمه آموزش HTML در وینزا

HTML چیست؟

HTML چیست؟ html یک زبان استاندارد برای توصیف صفحات وب می باشد که مخفف شده ی عبارت Hyper Text Markup Language به معنی ” زبان علامت گذاری ابر متن ” است که بسیاری از افراد آن را زبان برنامه نویسی میدانند ولی این مورد اشتباه است چرا که HTML یک زبان علامت گذاری است و از مجموعه ای از تگ ها به وجود آمده است و از همین تگ ها برای توصیف صفحات وب خود استفاده می کند در واقع هر تگ محتوای خاصی از سند HTML را توصیف می کنند و به مرورگر اعلام می کنند  که هر بخش از صفحه چه عنصری است و به چه صورت باید نمایش داده شود .

زبان اچ تی ام ال توسط فردی با نام دنیس ریچی ابداع و به ثبت رسیده است و یکی از مهم ترین اجزای دنیای اینترنت به شمار می رود . به وسیله ی این زبان است که می توان به متن ، تصاویر ، فیلم ، صوت و … جان بخشید و آنها را در سطح اینترنت به نمایش گذاشت .

آموزش HTML

قبل از یادگیری و شروع به کار با HTML باید مواردی را بدانید و آنها را در نظر بگیرید . چرا که شما به مواردی نیاز دارید که بهتر است آنها را دانسته و تهیه کنید .

  • شما به یک ویرایشگر متن باز یا Open Source مانند Notepad که در ویندوز نیز وجود دارد ، نیاز دارید برای دسترسی به notepad  بر روی دکمه Start ویندوز کلیک کنید سپس از بخش All Programs بر روی گزینه accessories کلیک کرده و notepad خود را اجرا کنید همچنین می توانید از طریق فرمان Run برنامه ی notepad را در اختیار داشته باشید . البته می توانید از هر نرم افزار متن باز دیگری مانند  Sublime Text در صورت تمایل نیز استفاده نمایید ولی دقت داشته باشید از نرم افزار هایی که بعد از ذخیره سازی کد هایی را به صورت اتوماتیک به محتوا اضافه می کنند استفاده ننمایید مانند wordpad .
  • یک مرورگر برای خود انتخاب کنید . میتوانید از Explorer ، Opera، Firefox و یا از هر مرورگر دیگری که می شناسید ، استفاده کنید . هدف از یک مرورگر وب برای خواندن سند های HTML  می باشد تا بتواند آنها را به صورت صفحات وب نمایش دهد در واقع مرورگر ها تگ ها را تفسیر کرده و به نمایش می گذارند .  تنها لازم به ذکر است صفحاتی را که می نویسید حتما برای بررسی بیشتر با چند مرورگر مختلف آزمایش کنید چرا که در زبان HTML  قسمت هایی وجود دارند که برای یک مرورگر خاص می باشند و ممکن است در سایر مرورگر ها به خوبی کار نکنند .
  • محل ذخیره سازی فایل HTML شما می تواند هارد دیسک شما و یا یک فضای میزبانی مانند سرور باشد ، که باید آن را انتخاب نمایید . بعد از اتمام کد نویسی خود در notepad تنها کافی است از منوی file  بر روی save as کلیک کرده و محل ذخیره سازی خود را مشخص نمایید .
    نکته 1 :  یک سند اچ‌تی‌ام‌ال ، یک پروندهٔ مبتنی بر متن Text–based است که حتما باید پسوند ذخیره سازی فایل خود را بر روی html یا htm قرار دهید .
    نکته 2 : برای نوشتن کد های HTML نیازی به اینترنت ندارید و می توانید بدون اتصال به اینترنت یک کد نویسی عالی را تجربه کنید .

شما برای آن که بتوانید یک طراحی سایت انجام دهید حتما به این زبان نیاز دارید . یادگیری html بسیار ساده بوده و خیلی راحت می توانید به یک طراح حرفه ای تبدیل شوید در کنار html  زبان css  نیز نیاز می باشد که بتوان یک سایت پیشرفته را ایجاد نمود ولی بدون css  نیز شما می توانید تنها سایت های استاتیک را طراحی کنید .

به پایان این جلسه و آموزش HTML – مقدمه رسیدیم از این که ما را همراهی کردید سپاس گذاریم.

جهت مشاهده آموزش html (تمام آموزش ها) به لینک زیر مراجعه کنید.

آموزش html

 

منبع: وینزا

5/5 امتیاز

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *