آموزش تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

با سلام،  در این مقاله آموزشی به آموزش و نحوه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس خواهیم پرداخت تا به راحتی قادر باشید بخش های مختلف وب سایت خود را به شکل شمسی به کاربران خود نمایش دهید. همانطور که می دانید وردپرس یک مدیریت محتوای پیشرفته برای تمامی زبان ها ارائه شده که یکی از این زبان‌ها فارسی است اما با توجه به گستردگی استفاده از این مدیریت محتوا به صورت پیش فرض روی این cms تاریخ شمسی ارائه نشده است بنابراین کاربران فارسی زبان برای اینکه بتوانند تاریخ میلادی را به شمسی تبدیل کنند باید از افزونه های کاربردی وردپرس مانند  wp jalali و wp parsidate  که توسط طراحان ایرانی در مخزن وردپرس به صورت رایگان منتشر شده استفاده کنند.

اگر شما وردپرس را نصب و به قسمت افزونه ها مراجعه کرده باشید مطمئناً افزونه wp-jalali را دیدید که به صورت پیش فرض در این بخش وجود دارد این پلایگن به وسیله توسعه دهندگان مدیریت محتوای وردپرس جهت دسترسی راحتر به این پلاگین شمسی سازی وردپرس در کنار وردپرس فارسی ارائه می‌شود با استفاده از افزونه wp jalali قادر خواهید بود در کمترین زمان ممکن بخش های مختلف وب سایت وردپرسی خود را به صورت شمسی ایجاد و نمایش دهید.

در این مقاله آموزشی وردپرس ما با معرفی ۲ پلاگین که در بالا به آنها اشاره شد جهت تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس خواهیم پرداخت و آموزش استفاده از هر یک پلاگین ها را ارائه خواهیم کرد با ما تا پایان آموزش همراه باشید …

آموزش تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

افزونه wp-alali

اولین افزونه که قصد داریم به آن بپردازیم wp jalali است این پلاگین علاوه بر اینکه به صورت پیش فرض داخل پلاگین های cms وردپرس قرار دارد در مخزن وردپرس به صورت رایگان ثبت شده و توانسته یک رکورد بسیار بالا در تعداد نصب داشته باشد. چنانچه این پلاگین را از داخل وردپرس حذف گردید می توانید از طریق لینک زیر مجدد اقدام به دریافت و نصب کنید و همانند گفته های ما اقدام به تنظیم کردن بخش های مختلف کنید با این کار می توانید قابلیت تاریخ شمسی را روی وردپرس خود پیاده سازی کنید.

دانلود افزونه wp-jalali

از طریق لینک دانلود فوق این پلاگین دانلود و بر روی وردپرس خود نصب کنید یا اگر به صورت پیش‌فرض بر روی وردپرس خود دارید آن را فعال کنید. بعد از فعال سازی شما یک عنوان با نام وردپرس فارسی در ستون سمت راست مدیریت یا همان پیشخوان وردپرس خواهید داشت جهت سفارش سازی کافیست روی این گزینه کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات شده و اقدام به شخصی سازی کنید. در تصویر زیر می توانید این صفحه را ببینید.

 

از آنجایی که این پلاگین کاملاً فارسی سازی شده شما به راحتی می توانید کار شخصی سازی و تنظیمات را انجام دهید اما ما نیز به گزینه های موجود اشاره و کار هر یک از آنها را بازگو خواهیم کرد.

تنظیمات دیداری: با توجه به اینکه این افزونه دارای فونت فارسی است با فعال کردن این بخش شما فونت و استایل های پیشفرض وردپرس را به فونت افزونه تغییر خواهید داد که می‌تواند از نظر ظاهری شکیل تر باشد.

تنظیمات تاریخ و ساعت: قادر هستید تاریخ و ساعت بخش های مختلف وب سایت وردپرسی خود را شخصی سازی کنید که شامل:

 • تبدیل تاریخ میلادی به شمسی بخش‌های موجود وردپرس
 • تبدیل تاریخ به شمسی در آدرس های نوشته و مقالات
 • تبدیل اسامی ماه ها به شمسی در بایگانی
 • امکان تغییر ساعت پیش فرض به تهران و همچنین نمایش ساعت بر اساس سرور وب سایت
 • نمایش اسامی ماه ها به صورت خلاصه و کامل به شمسی
 • نمایش اسامی نام ها بر اساس کشور ایران یا کشور افغانستان

تبدیل اعداد به فارسی:  با استفاده از این گزینه شما قادر هستید اعداد بخش های مختلف وب سایت وردپرسی خود را به صورت فارسی نمایش دهید که شامل:

 • اعداد فارسی در متن نوشته یا مقالات
 • اعداد فارسی در عناوین نوشته ها یا مقالات
 • نمایش اعداد فارسی در خلاصه نوشته ها یا مقالات
 • امکان نمایش تاریخ مقالات به فارسی
 • نمایش اعداد به فارسی در متن دیدگاه ها
 • نمایش فارسی اعداد در شمارنده تعداد دیدگاه ها و نظرات وب سایت
 • امکان نمایش اعداد فارسی در فهرست های وب سایت و دسته بندی ها

قواعد نگارشی:  با استفاده از این گزینه قادر هستید کاراکتر های اعشاری و حروف ها که در زبان‌های عربی و همچنین فارسی متفاوت هستند را اصلاح کنید.

تنظیمات خاص: اگر سایت شما دارای تعداد زیادی مطلب و نوشته است و برای اینکه با فارسی سازی ،  و تاریخ میلادی به شمسی و همچنین تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی و غیره … فشاری بر روی سرور وب سایت شما وارد نشود این گزینه را فعال کنید تا تبدیل به یکباره صورت نگیرد. با این کار با هر بروزرسانی بر روی نوشته ها شمسی سازی و فارسی سازی انجام خواهد شد.

خب در بالا به افزونه تقویم جلالی جهت فارسی سازی بخش های مختلف وب سایت وردپرسی پرداختیم و در ادامه به یکی دیگر از افزونه های کاربردی وردپرس یعنی wp-parsidate خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چگونه از این افزونه استفاده کنید با ما همراه باشید ….

افزونه wp parsidate

یکی دیگر است پرکاربرد ترین و حرفه ای ترین پلاگین های تبدیل تاریخ میلادی به شمسی افزونه wp parsidate نام دارد که توسط طراحان ایرانی در مخزن وردپرس به صورت رایگان ثبت شده و دارای قابلیت و امکانات حرفه ای که می تواند هرگونه وب سایت وردپرسی را تحت تاثیر خود قرار داده و فارسی ، شمسی سازی کند. جهت دانلود این پلاگین از طریق لینک زیر اقدام کنید.

دانلود افزونه wp-parsidate

ابتدا افزونه فوق را دانلود و بر روی وردپرس خود نصب کنید بعد از فعال سازی شما در پنل مدیریت یا همان پیشخوان وردپرس گزینه جدیدی به عنوان تنظیمات پارسی خواهید دید با کلیک روی این گزینه می توانید وارد صفحه تنظیمات شوید و کار سفارشی سازی را انجام دهید. در تصاویر زیر می توانید بخش تنظیمات این پلاگین را ببینید.

تب هسته

افزونه wp parsidate

 

تغییر زبان مدیریت: چنانچه این گزینه را فعال روی فعال قرار دهید تمامی فایل های زبان فارسی قالب وردپرس و افزونه هایی که بر روی وردپرس نصب هستند در پیشخوان وردپرس بارگذاری خواهند شد که می توانید به صورت فارسی آنها را ببینید اگر قصد ندارید این اتفاق بیفتد به صورت پیش فرض روی غیر فعال قرار دهید با این کار عناوین مدیریت وردپرس با فونت پیش فرض نمایش داده خواهد شد.

تغییر زبان سایت: با استفاده از این گزینه و فعال کردن آن می توانید حالت راست به چپ یا چپ به راست را بر روی وبسایت خود اعمال کنید.

تاریخ خورشیدی: با فعال کردن این گزینه شما امکان تبدیل تاریخ میلادی به شمسی را بر روی وردپرس خود اعمال خواهید کرد.

انتقال این برگه به زیر منو: با توجه به اینکه با نصب و فعال سازی افزونه wp-parsidate عنوان تنظیمات پارسی در منوی پیشخوان وردپرس نمایش داده می شوند با فعال کردن این گزینه ی شما این عنوان را به زیر منوی ” تنظیمات “ منتقل خواهید کرد. مزیت این کار خلوت کردن نوار مدیریت وردپرس است.

تب تبدیل

افزونه wp-parsidate

رقم‌های پارسی: در تنظیمات این بخش قادر هستید تمامی اعداد استفاده شده در وب سایت را به فارسی تبدیل کنید که شامل:

 • اعداد فارسی در متون مقالات و نوشته‌ها
 • اعداد فارسی در عناوین نوشته ها
 • اعداد فارسی در خلاصه نوشته ها
 • اعداد فارسی در تاریخ مقالات یا نوشته ها
 • اعداد فارسی در متن دیدگاه های وب سایت
 • اعداد فارسی در شمارنده تعداد نظرات یا همان دیدگاه های  وب سایت
 • اعداد فارسی در فهرست وب سایت
 • اعداد فارسی در دسته بندی ها

تصحیح حروف عربی: با استفاده از این  گزینه می توانید کاراکتر های عربی که با زبان فارسی متفاوت هستند را اصلاح کنید.

تبدیل تاریخ در پیوندهای یکتا: هر مطلب و مقاله ای که در وب سایت منتشر می شود دارای url یا همان پیوند یکتا می باشد با فعال کردن این گزینه شما اعداد موجود در پیوندهای یکتا را از تاریخ میلادی به شمسی تبدیل خواهید کرد.

استفاده از قلم ” دروید سنس ” برای مدیریت: چنانچه قصد دارید از فونت دروید سنس  در پیشخوان وردپرس استفاده کنید کافی است این گزینه را فعال کنید.

استفاده از قلم ” دروید سنس ” برای ویرایشگر: چنانچه قصد دارید تا در ویرایشگر وردپرس از فونت دروید سنس استفاده کنید این گزینه را بر روی فعال قرار دهید.

تب هماهنگی با افزونه ها

پلاگین wp parsidate

 

ووکامرس

تصحیح قیمت‌ها: چنانچه از افزونه ووکامرس در وب سایت خود استفاده می‌کنید این گزینه را فعال کنید تا قیمت‌های فروشگاه اصلاح شود.

Easy Digital Downloads

تصحیح قیمت‌ها: چنانچه از افزونه EDD در وب سایت خود استفاده می‌کنید این گزینه را فعال کنید تا قیمت‌ها فروشگاه edd اصلاح شود.

جایگزینی ریال با RIAL: با فعال کردن این گزینه واحد پولی از rial به ریال تبدیل خواهد شد.

 

خب به پایان این مقاله آموزشی وردپرس یعنی تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در مدیریت محتوای وردپرس رسیدیم با استفاده از این آموزش و افزونه های معرفی شده به راحتی می توانید این قابلیت را بر روی سایت خود اعمال کنید و بخش های مختلف وب سایت را به صورت شمسی نمایش دهید. موفق باشید.

در این رابطه بخوانید:

تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس

 

منبع: وینزا

4/5 امتیاز

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب زیر را حتما بخوانید

4 پاسخ

 1. سلام
  ببخشید یه مشکلی دارم با افزونه جلالی

  اینکه این افزونه وقتی میلادی رو به شمسی تبدیل میکنه این تنظیم برای گوگل هم همینو نشون میده و گوگل قادر نیست اعداد فارسی رو بخونه و مشکل سئو پیش میاد.
  چطور میشه کدی اضافه کرد به قالب تا تاریخ شمسی در مطلب و میلادی در گوگل نمایش داده بشه.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید، کمک خیلی بزرگی هست. متشکرم

 2. سلام
  اگه این پلاگین ها قالب ها رو شمسی نکردند چیکار کنیم ( انتخاب تاریخ )

 3. سلام

  افزونه ovulation calculator روی سایتم نصبه اما تقویمش با هیچ کدوم از فارسی ساز ها تبدیل نشد.
  چیکار میتونم بکنم؟
  هر دو افزونه رو هم امتحان کردم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *