آموزش ساخت تالار گفتگو در وردپرس – ایجاد انجمن وردپرس با bbpress

ایجاد انجمن وردپرس با Bbpress

ساخت تالار گفتگو در وردپرسایجاد انجمن وردپرس با bbpress ، در این بخش از مقالات آموزش وردپرس آموزش ساخت تالار گفتگو در وردپرس و همچنین ایجاد انجمن وردپرس با bbpress در کاربران عزیز هستیم. با استفاده از افزونه ساخت تالار گفتگو در وردپرس یعنی پلاگین bbpress  به راحتی قادر هستید یک انجمن حرفه ای برای وب سایت وردپرسی خود ایجاد کنید که از قابلیت و امکانات بسیار جالب و منحصر به فردی برخوردار است، که به نوعی بهترین انجمن ساز وردپرس نیز به شمار می رود.

نکته: این انجمن ساز وردپرس با تمامی قالب وردپرس حرفه ای سازگاری کامل را دارد و شما بدون هیچ مشکلی روی هر پوسته وردپرس می توانید از قابلیت های این پلاگین حرفه ای استفاده کنید.

ساخت تالار گفتگو در وردپرس یا همان انجمن وردپرس با bbpress  می تواند کمک بزرگی در ارتباط و تعامل بین کاربران ، بازدیدکنندگان با مدیر  وب سایت و همچنین با یکدیگر بکند و با سوالاتی از سوی کاربران وب سایت مطرح می شود مدیران بتوانند به این سوالات پاسخ بدهند و حتی کاربران قادر خواهند بود به سولات و تایپیک های یکدیگر پاسخ ارسال کنند.

bbpress چیست؟

bbpress یک افزونه وردپرسی می باشد که قابلیت ساخت و مدیریت انجمن در این سیستم مدیریت محتوا را دارد که به وسیله توسعه دهندگان وردپرس نیز ارائه شده تا کاربران بتوانند به راحتی هرچه تمام تر در کنار وبسایت خود یک تالار گفت و گو در وردپرس یا همان انجمن وردپرس داشته باشند و به گفتگو با کاربران خود بپردازند.  

آموزش ساخت تالار گفتگو در وردپرس

ابتدا برای ایجاد انجمن وردپرس با bbpress  باید پلاگین بی بی پرس را از انتهای همین صفحه و آموزش دریافت و روی وردپرس خود نصب و فعال سازی را انجام دهید.

با نصب افزونه بی بی پرس فارسی شما با بخش‌های روبرو خواهید شد که می توانید با استفاده از این گزینه ها انجمن وردپرس خود را سفارشی سازی  و همچنین مدیریت و در نهایت در سایت منتشر کنید تا کاربران بتوانند سوالات خود را مطرح و شما به آنها پاسخ دهید و همچنین سایر کاربران نیز می توانند به سوالات یکدیگر پاسخ دهند.

افزونه بی بی پرس

برخی از مهمترین این گزینه ها شامل:

انجمن ها: در این بخش شما قادر هستید به راحتی لیست دسته بندی انجمن یا همان تالار گفتگوی وردپرس سایت خود را مدیریت کنید .می توانید دسته بندی آرشیو تایپیک های انجمن وردپرس خود را مشخص کنید و تالار گفت و گو را به بخش‌های مختلف تقسیم بندی کنید.

موضوع ها: همانطور که از نام این بخش پیداست شما در این بخش می توانید لیست موضوعات تایپیک های ارسالی توسط کاربران و یا مدیریت وب سایت را مشاهده کنید و آن ها را مدیریت کنید همچنین در این بخش شما قادر هستید تمامی آمار موضوعات ، یا همان تاکتیک‌ها و پاسخ ها ارسالی و غیره را ببینید.

پاسخ ها: در تالار گفتمان وردپرس موضوعاتی برای پرسش و پاسخ مطرح می شود هر تعداد پاسخی که به این تایپیک ها داده می شود شما می توانید در این بخش آنها را مشاهده  و مدیریت کنید که خود می تواند منحصر به فرد باشد.

ساخت تالار گفتگو در وردپرس

تنظیمات کاربر انجمن

اگر شما هم از آن دسته از کاربران باشید که در انجمن ها فعالیت دارید مسلما  با عدم امکان ویرایش موضوع رو به رو شده اید این نوع انجمن ها زمانی را مشخص کرده اند تا کاربران بتوانند پس از انتشار موضوع امکان ویرایش که آن را داشته باشند و پس از طی زمان مشخص شده دیگر امکان ویرایش تایپیک یا پست غیر فعال می شود.  با توجه به اینکه افزونه bbpress فارسی قابلیت ویرایش پس از مدت زمان مشخص شده را نیز دارد  و شما هم می توانید در این بخش زمانی را تعیین کنید تا کاربران پس از ایجاد تایپیک و پس از مدتی مشخص شده دیگر امکان ویرایش نداشته باشند.

تاخیر در ارسال مطلب یا موضوع: در بخش از تنظیمات افزونه bbpress  شما قادر هستید مدت زمان ارسال مطلب پی‌درپی یا همان دو موضوع پشت سر هم مشخص کنید لازم به ذکر است این زمان برحسب ثانیه می باشد.

پست میهمان:  همانطور که از نام این بخش پیدا است  شما می توانید تنظیم کنید تا کاربران اگر در انجمن شما ثبت نام نکرده باشند بتوانند تاپیک یا همان پست ارسال کنند که بستگی به شما دارد امکان را فعال کنید یا خیر، اما پیشنهاد  می شود که غیرفعال کنید تا کاربران را ودار به ثبت نام در انجمن سایت خود بکنند زیرا اگر قابلیت پست میهمان در انجمن وردپرس بی بی پرس فعال باشد امکان ارسال تبلیغات یا لینک های اسپم  وجود خواهد داشت که می تواند به تالار گفتگوی وب سایت شما آسیب برساند.

نقشه خودکار:  در این بخش از تنظیمات افزونه انجمن ساز وردپرس bbpress شما می توانید برای کاربران عضو شده در تالار گفتگوی وب سایت نقش کاربری مشخص کنید کاربران پس از ثبت نام چه نوع نقشی را داشته باشد.

اما در ادامه آموزش ایجاد انجمن وردپرس با bbpress  به سایر بخش های این افزونه خواهیم پرداخت با ما همراه….

 ویژگی های تالار گفتگو

اگر افزونه ساخت تالار گفتگو در وردپرس یعنی بی بی پرس را روی وب سایت خود نصب کرده اید می توانید مشاهده کنید که در این بخش شما ویژگی هایی چون عضویت در انجمن و همچنین جستجو را دارید و قادر هستید به سلیقه خود آنها را سفارشی سازی کنید.

تعداد موضوع و پاسخ ها در هر صفحه

در بخش تنظیمات افزونه ایجاد انجمن وردپرس با بی بی پرس می توانید مشخص کنید که چه تعداد  موضوع و همچنین پاسخ در هر صفحه قرار بگیرد و بعد از این تعداد به صورت صفحه بندی شده  قابل نمایش باشد که کاربر با کلیک روی هر یک از شماره بندی ها وارد صفحات دیگر تایپیک ها شده و آنها را مشاهده کند.

نامک ریشه تالار گفتگو یا انجمن

در این قسمت از افزونه شما قادر هستید پیوند یکتای تالار گفتگو در وردپرس خودرو مشخص کنید که انجمن شما با چه url در دسترس باشد. برای مثال: https://winza.ir/fourm-anjoman

نامک‌های تک تالار گفتگو یا انجمن

در این بخش از تنظیمات افزونه bbpress بی بی پرس می توانید آدرس صفحات انجمن سایت خود را را تعیین کنید که صفحه جستجوی انجمن چه آدرسی باشد. برای مثال  اگر آدرس تالار گفتگو خود را https://winza.ir/fourm-anjoman  قرار داده باشید می توانید آدرس جستجو را search  قرار دهید با این کار آدرسجستجوی انجمن https://winza.ir/fourm-anjoman/search خواهد بود.

کاربران عزیز قسمت نام های کاربری تالار گفتگو هم همانند نام های تک تالار گفتگو می باشد.  بعد از سفارش سازی و اعمال تنظیمات و ایجاد انجمن وردپرس با bbpress می توانید روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کرده و نتیجه کار را ببینید.

اما نتیجه کار با استفاده از این پلاگین انجمن ساز حرفه ای به وسیله وینزا به شکل زیر است. البته به صورت کامل روی دیزاین این انجمن کار نشده و شما می توانید کاملا سفارشی سزای کنید.

صفحه اصلی انجمن وردپرس bbpress

صفحه تایپیک یا موضوع وردپرس و امکان ایجاد تایپیک جدید

صفحه پرسش و پاسخ یک موضوع در انجمن ایجاد شده به وسیله bbpress

توجه: افزونه وردپرس انجمن ساز وردپرس bbpress به صورت نسخه انگلیسی ارائه شده و برای فارسی سازی باید مراحل زیر رو انجام دهید.

  1. ابتدا افزونه بی بی پرس را از طریق مخزن وردپرس دانلود و نصب و همچنین فعال کنید. کافیست روی دکمه دانلود از مخزن کلیک کنید.
  2. در مرحله دوم از طریق دکمه دانلود افزونه افزونه فارسی ساز بی بی پرس را دانلود و روی وردپرس خود نصب کنید با این کار تمامی بخش های افزونه انجمن ساز bbpress فارسی خواهد شد.

خوب از اینکه ما را تا پایان این مقاله آموزش ساخت تالار گفتگو وردپرس همراهی کردید بسیار سپاسگذاریم امیدواریم با این مقاله آموزشی بتوانید یک تالار گفتگوی بسیار حرفه ای در وب سایت خود داشته باشید و به گفتگو با کاربران وب سایت خود بپردازید. پیروز و موفق باشید.

 

منبع:  وینزا

4.8/5 امتیاز

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

یک پاسخ

  1. سلام
    لینک دانلود دقیقا کجاست ؟
    تو هیچ صفحه ای پیدا نکردم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *